خبر فوری
This content is not available in your region

شیلی : معدنچیان باید همچنان ماهها زیر زمین بمانند

شیلی : معدنچیان باید همچنان ماهها زیر زمین بمانند
اندازه متن Aa Aa

نشانه های امید وار کننده ای از 33 معدنچی که از 3 هفته پیش در اعماق 700 متری زمین در معدنی در شیلی گرفتار شده اند بدست آمده است .
 
آنها در این تصاویر شاد و خندان بنظر میرسند ولی آرزو میکنند زودتر از این مهلکه نجات پیدا کنند ، آرزویی که به نظر نمی رسد حد اقل تا سه چهار ماه دیگر محقق شود.
 
این ویدئوی 45 دقیقه ای که از طریق ایجاد حفره ای باریک به سطح زمین رسانده شده، در ابتدا به خانواده های آنها که در اطراف معدن سان خوزه در شمال مکزیک مستقر شده بودند نشان داده شد.
 
یکی از بستگان این معدنچیان بعد از مشاهده این فیلم گفت: “او شاد و سر حال بنظر میرسید، آواز میخواند، به خانواده و پدر و مادر و همسر و فرزانداش سلام رساند. حتما حالش خوب بوده است.”
 
 وکلای معدنچیان، علاوه برشرکت معدن سان استبان شیلی، دولت را نیز مسئول این حادثه میدانند که علی رغم کشته شدن یکی از کارکنان آن در سال گذشته، به باز گشایی مجدد آن چراغ سبز نشان داده بود .
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.