خبر فوری

اعتصابگران در برابر پارلمان یونان بست می نشینند

اعتصابگران در برابر پارلمان یونان بست می نشینند
اندازه متن Aa Aa

هشتمین روز اعتصاب رانندگان کامیون و تانکر در یونان به خشونت کشیده شد.

صدها تن از رانندگان کامیون و تانکر حمل سوخت در شهرهای بزرگ یونان از سیزدهم سپتامبر در اعتراض به خصوصی سازی شرکت های حمل و نقل و نیز کاهش دستمزد و مزایا در این صنف ، اعتصاب کرده اند.

12 ظهر امروز به وقت آتن معترضان به سوی پارلمان حرکت کردند . در ساعات گذشته نیز رانندگان در این محل با پلیس درگیر شده و اعلام کرده اند که اقدام به تحصن در برابر پارلمان خواهند کرد.

یکی از رانندگان اعتصاب کننده در برابر پارلمان می گوید : “ما همین جا می مانیم و کامیون های خود را نیز رها نخواهیم کرد. حکومت باید تصمیم بگیرد؛ یا خواست ما را عملی می کند یا ما اینجا بست می نشینیم. “

در ماه ژوئیه اعتصاب یک هفته ای رانندگان کامیون و تانکرهای حمل سوخت ، سبب اختلال در کار جایگاه های عرضه سوخت این کشور شد.

دولت یونان که به اتحادیه اروپا و نیز بانک جهانی بدهکار است برای عبور از شرایط رکود اقتصادی مجبور به واگذاری تعدادی از شرکت های بزرگ حمل و نقل خود به بخش خصوصی شده است. همچنین دولت این کشور باید در راستای اجرای سیاست تعدیل اقتصادی ، از میران دستمزد و مزایای کارگران و کارمندان بکاهد .

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.