خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

کمک های غذایی برای نیازمندان

نظرها
کمک های غذایی برای نیازمندان
اندازه متن Aa Aa

بهبود و توسعه توزیع مواد غذایی برای فقیر ترین مردم جهان از مهمترین اهداف اصلاحات پیشنهادی اتحادیه اروپا برای کمک به بهبود توزیع غذا است.اما برای رسیدن به این هدف چه راههایی در نظر گرفته شده است؟

هم اکنون 43 میلیون اروپایی در خطر عدم دستیابی به مواد غذایی هستند.در برخی از دیگر کشورها نیز افرادی هستند که به مواد غذایی نظیر گوشت قرمز ،مرغ و یا ماهی تنها هر دو روز یکبار دسترسی دارند.

هر سال برنامه های جهانی از سوی اتحادیه اروپا در نظر گرفته می شود که چگونگی بهبود توزیع و مصرف روزانه مواد غذایی در جهان را بررسی می کند که البته تنها 30 درصد از افراد فقیر را در بر میگیرد.
سخنگوی اتحادیه اروپا در این باره برای ما توضیح می دهد:
“چه اتفاقی سبب شده تا هر سال در حدود 500 میلیون یورو برای حمایت از 13 میلیون انسانی که در خطر کمبود مواد غذایی قرار دارند از طریق موسسات خیریه و یا شرکتهای تامین اجتماعی اختصاص یابد؟”

19 عضو اتحادیه اروپا این برنامه را پیگیری می کنند .که بیستمین عضو این گروه نیز سال اینده به انها خواهد پیوست. اما به دلیل وجود تفاوت های سیاسی و فرهنگی ،تصیم های مشترک در این زمینه در اینده از بین خواهند رفت.بر این اساس به راهکارهای جدیدی برای ادامه این راه نیاز است. ما در بالاترین سطح تلاش کرده ایم تا سطح خرید کالاها در بازار آزاد را قانونمند کنیم و این همان چیزی است که اتحادیه اروپا میخواهد. این روش در واقع معتقد است که .باید تنوع زیادی در انواع غذاهایی که توزیع می شود وجود داشته باشد. از جمله اینکه باید میزان توزیع شیر ،حبوبات و کره و شکر افزایش یابد. بروکسل همچنین ،بررسی می کند که چگونه می تواند این برنامه ها را پیاده سازی و اجرا کند.اکنون وزرای کشاورزی در 27 کشور اروپایی در این زمینه متقاعد شده اند و انها دوباره به روشهای بهبود توزیع غذا در سابل 2008 بازگشته اند.

شما میتوانید از طریق تلفن و یا وب سایت با ما به طورمستقیم در ارتباط باشید و اطلاعات بیشتری درباره فعالیتهای اتحادیه اروپا به دست اورید.