خبر فوری
This content is not available in your region

شرایط آزادی 5 گروگان فرانسوی

نظرها
شرایط آزادی 5 گروگان فرانسوی
اندازه متن Aa Aa

گروه القاعده شاخه شمال آفریقا که 5 فرانسوی را درنزدیکی یک معدن ربوده بود، برای آزادی این افراد شرایطی را تعیین کرد.
 
این گروه در نیمه ماه سپتامبر 5 فرانسوی، یک توگویی و یک ماداگاسکاری که با شرکت فرانسوی “آروا“ (فعال در حوزه انرژی اتمی ) همکاری داشتند را در روستای “آرلیت” در شمال نیجرربود.
 
این گروه بنیاد گرا برای آزادکردن این افراد، خواستار تجدید نظر درقانون ممنوعیت استفاده از برقع در فرانسه شده که چند روز پیش توسط سنای این کشور نهایی شد.  آنهاهمچنین خواستار آزادی همقطاران خود از زندان های فرانسه و چند کشور دیگر و دریافت حدود 7میلیون یورو پول نقد شده اند.
 
یکی از این فرانسوی ها و تنها زن گروگان گرفته شده، مبتلا به سرطان است و از مدتها پیش مشغول شیمی درمانی و معالجه خود بوده است. گروه القاعده اعلام کرده بخاطر شرایط ویژه او حاضر به گفتگو با مقامات فرانسوی است.
 
وزارت امور خارجه فرانسه ازاظهار نظر در مورد اخبار مربوط به وضعیت سلامتی این زن فرانسوی خودداری واعلام کردچنین مطالبات غیر واقع بینانه ای مورد قبول پاریس قرار نخواهد گرفت.
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.