خبر فوری
This content is not available in your region

سیل سرخ در مجارستان مهار می شود

نظرها
سیل سرخ در مجارستان مهار می شود
اندازه متن Aa Aa

پس از گذشت هشت روز از آلودگی مناطقی در غرب مجارستان به مواد سمی ناشی از انفجار یک مخزن کارخانه آلومینیوم، مسوولان دولتی خبر از موفقیت در جلوگیری از خسارات بیشتر توسط سیل مواد شیمیایی می دهند.
 
چهارم اکتبر، در پی انفجار یک مخزن در کارخانه آلومینیوم، ساکنان سه روستا در 180 کلیومتری بوداپست مجبور ترک محل زندگی خود شدند.
 
اتحادیه اروپا با اعزام یک گروه از کارشناسان، به دولت مجارستان برای جلوگیری از این سیل سمی یاری رساند. خوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا در دیدار با ویکتور اربان نخست وزیر این کشور این حادثه را بسیار جدی خوانده است.
 
گسترش مواد سمی صنعتی در محیط سبب آلودگی رود دانوب شده و پیدایی سیل سرخ، احتمال شیوع بیماری های پوستی را در غرب مجارستان افزایش داده است.
 
یکی از ساکنان محل حادثه می گوید: “خانه ام روی تپه واقع شده و امن است اما دیگر آرامش ندارم.”
 
اکنون نیروهای امداد در حال پاکسازی مناطق آلوده اند. با این حال، کارشناسانمی گویند که پاکسازی این مناطق ماهها به طول می انجامد.
 
 

 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.