خبر فوری
This content is not available in your region

فن آوری جدید بازیافت کاغذ در اروپا

فن آوری جدید بازیافت کاغذ در اروپا
اندازه متن Aa Aa

اتریش کشوری پیشگام در بازیافت زباله در سطح اتحادیه اروپاست. در شهر“لیتز” دانشمندان و مهندسان دستگاه جدیدی برای تفکیک زباله ها ساخته اند.

این دستگاه قادر است با دقت بسیار، کاغذ را از مقوا و پلاستیک تفکیک کند. به کمک این فن آوری، روند بازیافت کاغذ سرعت می گیرد و در مصرف انرژی، آب و منابع صرفه جویی می شود. از طبیعت و محیط زیست حمایت می شود و مقرون به صرفه تر هم می باشد.

در حال حاضر، کارتون ها و جعبه های مقوایی بازیافت شده با نصف قیمت کارتون هایی که از الیاف نو ساخته می شوند، وارد بازار می شوند.

مزایای اقتصادی و محیط زیستی تفکیک کاغذ های باطله باعث شده تا کشورهای اتحادیه اروپا سیاست هایی را دراین زمینه اتخاذ کنند. رومانی آموزش را از مدارس خود شروع کرده و سعی دارد شهروندان خود را از سنین پایین با اهمیت این موضوع آشنا کند. برنامه های اتحادیه اروپا برای توسعه کارخانه های بازیافت در همه کشورهای عضو بطور جدی در دست پیگیری است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.