خبر فوری

ادامه بحران سوخت در فرانسه

ادامه بحران سوخت در فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کارکنان پالایشگاه های فرانسه بیش از 25 روز است که دراعتراض به لایحه افزایش سن بازنشستگی و سیاست های اقتصادی دولت دراعتصاب به سر می برند.
 
سنای این کشور ظرف روزهای آینده تصمیم نهایی را در مورد قانونی شدن این لایحه اتخاذ خواهد کرد.
 
از مجموع 12 پالایشگاه فرانسه، 9 پالایشگاه به طور کامل تعطیل و 2 پالایشگاه در شرف تعطیلی هستند. 
 
اعتصاب در انبارهای سوخت، کار انتقال نفت خام به تنها پالایشگاه فعال را مختل کرده و بزودی ذخیره نفت خام این پالایشگاه نیز تمام خواهد شد.
 
وزیر انرژی فرانسه می گوید تعداد جایگاه های عرضه سوخت که با مشکل مواجهند، در مقایسه با دیروز کاهش پیدا کرده و ازسه هزار و181 جایگاه به دو هزار و 790 جایگاه رسیده است.
 
این در حالی است که در برخی مناطق، مقامات دولتی فروش سوخت به اشخاص را محدود کرده اند و در برخی جایگاه ها، فقط تاسقف 40 یورو، سوخت عرضه
می شود.
 
به گفته منابع دولتی، مسئولان دربازگشایی انبارهای سوخت موفق بوده اند. از مجموع 219 انبار سوخت فرانسه ، درحال حاضرفقط 14 انبار بسته باقی مانده اند. دولت وعده داده است که ظرف چند روز آینده توزیع سوخت را به حالت عادی بازگرداند.
 
تعطیلات میان فصلی دانش آموزان فرانسوی از فردا آغاز می شود و با نیاز بیشتر خانواده های مسافر به بنزین و گازوییل، احتمال می رود مشکل تهیه سوخت تشدید گردد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.