خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار بمب در شرق پاکستان

انفجار بمب در شرق پاکستان
اندازه متن Aa Aa

بامداد روز دوشنبه، انفجار یک بمب در شهر “پاک پتن” در ولایت پنجاب در شرق پاکستان حداقل چهار کشته برجای گذاشت. به گفتۀ پلیس، عاملان این بمب گذاری، موتورسیکلت حاوی مواد منفجره را در مقابل یک خانقاه در مرکز این شهر پارک کرده بودند. دهها تن نیز بر اثر این انفجار مجروح شده اند.

پلیس می گوید ساعاتی پیش از انفجار دو مرد، موتورسیکلتی را که ظرف های بزرگ شیر بر آن قرارداده شده بود، در مقابل این خانقاه قرار داده اند. خانقاه حضرت بابا فارد، محل دفن یکی از رهبران دراویش پاکستانی است. این انفجار همزمان با برگزاری نماز صبح در این محل بوده است.

پلیس پاکستان می گوید مکان های مقدس صوفی ها و دراویش از ماهها پیش، هدف حملات اسلامگرایان قرار گرفته است. در ماه ژوییه نیز یک سوقصد انتحاری در یک مسجد متعلق به دراویش در لاهور چهل و دو کشته برجای گذاشت.

خبرگزاری فرانسه می نویسد ساختمان های متعلق به خارجیان تنها اهداف حملات طالبان و القاعده نیستند و از ماهها پیش، طالبان و القاعده حملات علیه مردم عادی و دیگر فرقه های مذهبی را نیز آغاز کرده اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است. احتمال می رود بر شمار کشته شدگان افزوده شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.