خبر فوری
This content is not available in your region

نگرانی از تصویب لایحه بودجه پرتغال

نگرانی از تصویب لایحه بودجه پرتغال
اندازه متن Aa Aa

مجلس پرتغال، تصویب بودجه سال 2011 میلادی را هفته آینده در دستور کار خود دارد. در صورت عدم تصویب بودجه ارائه شده توسط دولت پرتغال برای سال آینده، این کشور با بحران اقتصادی عمیقی مواجه می شود.

اکثر احزاب در مجلس پرتغال عدم موافقت خود با بودجه ارائه شده از سوی دولت را اعلام کرده اند.

امروز دولت در نشستی با حزب سوسیال دموکرات، بزرگترین حزب مخالف دولت در مجلس، برای جلب رای مثبت آنها تلاش کرد که بدون هیچ توافقی پایان یافت.

ادوآردو کاتروگا، مذاکره کننده ارشد حزب سوسیال دموکرات در گفتگو با خبرنگاران گفت: “من اینجا هستم تا این مسئله را از دیدفنی بررسی کنم و به نظرم تا زمانی که دولت در مورد بودجه انعطافی نشان نمی دهد، جایی برای گفتگو نیست.”

وزیر دارایی پرتغال افزود دولت نمی تواند هیچ پیشنهاد تغییری را در بودجه اعمال کند. ما بودجه را با کسری چهار و شش دهم درصد ارائه کرده ایم و دیگر جایی برای تغییر نیست.

رییس جمهوری پرتغال هم وضعیت موجود را بسیار نگران کننده دانست و گفت امیدوار است مجلس با دولت در تصویب بودجه همکاری کند چرا که عدم تصویب می تواند کشور را به وضعیت بحرانی شدیدی سوق دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.