خبر فوری
This content is not available in your region

آمریکا : درخواست از نامزدها برای "احیای عقل سلیم"

نظرها
آمریکا : درخواست از نامزدها برای "احیای عقل سلیم"
اندازه متن Aa Aa

علی رغم خطرات تروریستی که در چند روز اخیر متوجه آمریکا بوده است، ولی این تهدیدات نتوانسته بر اوضاع اقتصادی نابسامان این کشور در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره، سایه افکند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در آخرین مرحله از سفرهای تبلیغاتی خود در ایالت کانکتیکت، اقتصاد آمریکا را به ماشینی تشبیه کرد که جمهوری خواهان آن را به درون چاله ای انداخته بودند.

او افزود:” هم اکنون که دموکرات ها تلاش کرده اند تا کم کم این ماشین را ازچاله خارج کرده و در مسیر درست قرار دهند، جمهوری خواهان بر شانه ما زده و از ما می پرسند آیا می توانید کلید این ماشین را به ما بدهید؟ و البته من درپاسخ به آنها می گویم نه شما رانندگی بلد نیستید و ما کلید را به شما نخواهیم داد.”

در طرف دیگر، رقیب او سارا پیلین از حزب جمهوری خواه، که در ایالت ویرجینیای غربی صحبت می کرد، به اوباما و همکاران دموکراتش اطمینان داد که با سیاست های افتصادی دموکرات ها، ماشین اقتصاد آمریکا نه به سمت چاله بلکه بیش از پیش به سمت پرتگاه نزدیک می شود.

در این فضای داغ جنگ و جدل انتخاباتی، دهها هزار نفر در تجمعی عظیم در واشینگتن، از نامزدهای انتخاباتی کشورشان خواستند برای “ احیای سلامت عقلشان” تلاش کنند.

این تجمع که به طنز “تجمع برای ترساندن” نام گرفته بود، بوسیله استو کولبرت و جون استوارت، دو طنز پردازسرشناس آمریکایی سامان دهی شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.