خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار بمب انتحاری در میدان مرکزی استانبول

نظرها
انفجار بمب انتحاری در میدان مرکزی استانبول
اندازه متن Aa Aa

بنا به گزارش ها، روز یکشنبه، بر اثر انفجار یک بمب انتحاری در میدان مرکزی استانبول در ترکیه، یک نفر کشته و تعدادی مجروح شده اند.
 
پلیس پس از محاصره و بررسی اولیه محل انفجار که میدان تقسیم نام دارد، اعلام داشته که شخص کشته شده، حامل بمب انتحاری بوده است.
 
بنا به گزارش خبرگزاری آناتولی، رئیس پلیس استانبول از کشف تعداد بیشتری بمب در میدان تقسیم خبر داده و گفته است که پلیس در حال تلاش برای خنثی کردن این بمب هاست.
 
تعداد مجروحین این انفجار که در ساعات اولیه 15 تن گزارش شده بود، بنا به گفته رئیس پلیس به 22 نفر افزایش یافته که 10 تن از آنها افسر پلیس و 12 نفر شهروندان عادی بوده اند.
 
حال یکی از مجروحین نیز وخیم گزارش شده است.
 
رئیس پلیس استانبول درباره نحوه انفجار بمب گفته است که حمله کننده یک نفر مرد بوده که بمب را دور بدن خود بسته و تلاش می کرده تا قبل از انفجار خود را به یک خودرو پلیس در محل برساند. 
 
همچنین گزارش ها حاکیست که دوربین های خودکار نصب شده در میدان تقسیم تصویر یک نفر دیگر را نیز ضبط کرده که تا قبل از انفجار، حامل بمب را همراهی می کرده و سپس از محل دور شده است.
 
برخی گزارش های تایید نشده در ترکیه، یک گروه سیاسی افراط گرا را عامل این انفجار دانسته اند. بنا به گزارش پلیس، طی دو روز گذشته تعدادی از فعالان این گروه افراطی بازداشت شده بودند.
 
طی چند ماه اخیر پلیس ترکیه بارها با تهدید حمله انتحاری روبرو بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.