خبر فوری
This content is not available in your region

بسته کشف شده حاوی مواد منفجره در هواپیمای مسافربری

نظرها
بسته کشف شده حاوی مواد منفجره در هواپیمای مسافربری
اندازه متن Aa Aa

بسته کشف شده حاوی مواد منفجره در فرودگاه دوبی، در هواپیمای مسافربری خط هوایی قطر جاسازی شده بود.
 
در پی عملیات جستجو و ردیابی شماره تلفن نوشته شده بر روی این بسته، دختر جوانی به نام حنان که دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه صنعاست، دستگیر شد. 
 
در اعتراض به این اقدام پلیس، دانشجویان دانشگاه صنعا در یمن در مقابل این دانشگاه تجمع کرده و خواستار آزادی این دانشجو شدند. 
 
دانشجویان بر این باورند که حنان بیگناه است و هیچ خطایی مرتکب نشده است.
 
از سوی دیگر، وکیل این دانشجو در مصاحبه ای اعلام کرد که موکلش قربانی یک اشتباه شده و فرد دیگری از شماره تلفن او سوء استفاده کرده است. 
 
بر اساس گفته های پلیس دوبی، این بمب که در کارتریج یک دستگاه چاپگر کار گذاشته شده بود، حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی بوده که می توانسته به انفجاری قوی بیانجامد.
 
مقصد دو بسته کشف شده در فرودگاههای میدلند لندن و دوبی، اماکن مذهبی یهودی در شیکاگو گزارش شده است.
 
در پی این رویداد، شرکتهای فدکس و یونایتد پارسل سرویس، دفاتر خود را در صنعا بسته اند و پلیس یمن مسئولیت امنیت این دفاتر را برعهده گرفته است.
 
بر اساس گزارش های رسیده، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و فرانسه، ارتباطات هوایی خود با یمن را به حالت تعلیق درآورده اند. 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.