خبر فوری
This content is not available in your region

ریزش قسمتی از بنای تاریخی "خانه گلادیاتورها" در پمپی ایتالیا

نظرها
ریزش قسمتی از بنای تاریخی "خانه گلادیاتورها" در پمپی ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

باستان شناسان و سیاستمداران مخالف حکومت برلوسکونی در ایتالیا، دولت این کشور را به غفلت و سوء مدیریت در حفاظت از ساختمان تاریخی “خانه گلادیاتورها” واقع در منطقه باستانی پمپی، متهم کردند.

بخشی از این ساختمان که 2000 سال قدمت تاریخی دارد و محل آموزش گلادیاتورها بوده است، در نخستین ساعات بامداد شنبه ششم نوامبر و زمانی که این محل بروی بازدیدکنندگان بسته بود، فرو ریخت.

آنتونیو پائولوسی، مدیر موزه های واتیکان می گوید: “متاسفانه مسئله پمپی مربوط به منطقه ایست که در آن قرار دارد. اگر در مناطق لومباردی یا توسکانا قرار داشت، می توانست موقعیتی که درشان آنست را داشته باشد. پمپی مهمترین گستره باستان شناسی در جهان و یک منبع بارور و شگفت انگیز برای جهانگردی، مطالعه و پژوهش است.”

برخی پژوهشگران آثار باستانی می گویند که سازمان یونسکو باید میرات فرهنگی و تاریخی ایتالیا را از کنترل دولت این کشور خارج کند، زیرا دولت نشان داده که شایستگی حفاظت از این آثار را ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.