خبر فوری
This content is not available in your region

موفقیت سوسیالیست ها در دور اول انتخابات یونان

نظرها
موفقیت سوسیالیست ها در دور اول انتخابات یونان
اندازه متن Aa Aa

روزنامه های صبح دوشنبه یونان ضمن اعلام پایان انتخابات محلی در این کشور تایید کردند که حزب سوسیالیست پاسوک طرفدار جورج پاپاندرئو، نخست وزیر کنونی یونان پیروز دور اول این انتخابات خواهد بود. دور دوم این انتخابات 14 نوامبر برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارش ها، بیش از 60 درصد از مردم یونان در این انتخابات مشارکت نداشته اند.

شمارش اولیه ارا نشان می دهد که نامزدهای حزب سوسياليست‌ در هفت ناحیه از مجموع 13 ناحیه توانسته اند به پیروزی دست یابند.

همچنین امکان دارد که حزب دموكراسی نوین که مخالف دولت کنونی است نیز موفق به پیروزی در پنج حوزه انتخابی شود.

تحلیلگران می گویند، اگرچه جورج پاپاندرئو توانسته باردیگر و با وجود نارضایتی مردم از طرح ریاضت اقتصادی در این کشور بیشترین آرا را از آن خود کند اما تعداد زیادی از مردم نیز با شرکت نکردن در انتخابات نشان دادند که حامیان وی چندان زیاد نیستند.

انتخابات محلی در يونان در حالی برگزار شد كه نارضايتی گسترده ‌ای در اين كشور عليه سياست‌های جورج پاپاندرئو، نخست وزير يونان وجود دارد .

پیش از این نیز دولت يونان هشدار داده بود كه در نتیجه ضعف در انتخابات و يا نتيجه‌ای كه باعث شكست سوسياليست‌ها شود دولت را مجبور خواهد كرد كه انتخابات زودهنگام در يونان برگزار كند اما بعد از اعلام نتایج اولیه آقای پاپاندرئو چنین احتمالی را رد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.