خبر فوری
This content is not available in your region

برتری نسبی حزب سوسیالیست در انتخابات مناطق یونان

نظرها
برتری نسبی حزب سوسیالیست در انتخابات مناطق یونان
اندازه متن Aa Aa

نتایج شمارش آرای دور نخست انتخابات مناطق یونان نشان می دهد نامزدهای حزب سوسیالیست پاسوک، حزب حاکم، تاکنون بر دیگر احزاب پیشی گرفته اند. جورج پاپاندرئونخست وزیر یونان پس از اعلام نتایج اولیۀ این انتخابات اعلام کرد به سیاست های بازسازی اقتصادی خود ادامه خواهد داد.

آقای پاپاندرئو نتایج این انتخابات را برای ادامۀ کار دولت مهم دانست و گفت:” در انتخابات سال گذشته مردم یونان به دولت اختیار دادند که تغییراتی را در کشور بوجود آورد و انتخابات روز یکشنبه تاییدی بر ارادۀ آنها برای ادامۀ تغییرات است.” وی تاکید کرده است دولت او برای غلبه بر مشکلات اقتصادی به تلاش خود ادامه خواهد داد.

حزب سوسیالیست در هفت ناحیه از سیزده ناحیه انتخاباتی بر احزاب مخالف دولت پیشی گرفته است اما در پنج منطقۀ اصلی یونان، حزب دمکراسی نوین بیشترین آرا را به خود اختصاص داده است. آنتونیس ساماراس رهبر این حزب می گوید:” اکثر کسانی که رای داده اند سیاست های دولت پاپاندرئو را تایید نمی کنند.”

انتخابات مناطق امکان برگزیدن استانداران در سیزده استان و سیصد و بیست و پنج شهردار شهرهای یونان را فراهم می کند. دور دوم این انتخابات روز چهاردهم نوامبر برگزار می شود.

این انتخابات پس از تغییرات دولت یونان در سیستم اداری استان ها و شهرداری های این کشور بمنظور کاهش هزینه ها صورت می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.