خبر فوری
This content is not available in your region

موج اعتصاب به موزه های ایتالیا رسید

نظرها
موج اعتصاب به موزه های ایتالیا رسید
اندازه متن Aa Aa

فدراسیون انجمن های فرهنگی ایتالیا روز جمعه در اعتراض به کاهش بودجه دولتی تصمیم به اعتصاب گرفت.

اگرچه بسیاری از موزه های شهر رم در این روز پذیرای بازدیدکنندگان بود اما کارمندان با پخش اعلامیه مردم را از تصمیم خود آگاه کردند.

روبرتو گروسی، رئیس فدراسیون فرهنگی ایتالیا می گوید:

“کاهش بودجه فرهنگی غیر قابل قبول است. این کاهشی 80 درصدی در میزان بودجه برگزاری مناسبت ها و نهادهای فرهنگی است. حضور نمایندگان بخش خصوصی نیز در هیات مدیره موسسات فرهنگی ممنوع شده است.”

کارمندان موزه ای در شهر بولونیا واقع در شمال این کشور نیز با پوشاندن برخی از آثار هنری به بازدیدکنندگان خبر دادند که دولت تصمیم دارد 80 درصد از بودجه موزه ها و نهاد های فرهنگی بکاهد.

کارشناسان بر این باورند که اعتصاب کارمندان موزه ها و نمایشگاه های آثار هنری در ایتالیا تهدیدی برای اقتصاد گردشگری این کشور است، این در حالی است که روز جمعه تعدادی از موزه ها درهای خود را به روی بازدیدکنندگان بستند.

اومبرتو کروپی عضو شورای فرهنگی شهر رم می گوید:

“ما درباره صدها میلیون یورو حرف می زنیم. برای نمونه تنها بدون نمایشگاه کاراواجو، شهر رم دست کم 30 میلیون یورو از دست خواهد داد.”

دولت ایتالیا تصمیم دارد که تا سه سال آینده 280 میلیون یورو از بودجه فرهنگی بکاهد.

این تصمیم حالی است که فروریختن خانه گلادیاتورها و تخریب کامل این اثر باستانی در ایتالیا سبب اعتراض های فراوانی به توجهی دولت این کشور در حفاظت از اماکن فرهنگی و تاریخی شده است.

در ایتالیا حدود 800 موزه، نمایشگاه آثار هنری، کتابخانه و مکان تاریخی زیر نظر فدراسیون انجمن های فرهنگی در اقتصاد گردشگری این کشور نقش ایفا می کند.