خبر فوری

یونان یک روز پس از انتخابات

یونان یک روز پس از انتخابات
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از برگزاری انتخابات و پیروزی حزب سوسیالیست یونان، جورج پاپاندرئو، نخست وزیراین کشوربه پاریس رفته است تا درباره اقتصاد نابسامان و بدهی های یونان با مقامات مالی اتحادیه اروپا گفتگو کند.

اما بسیاری ازیونانی ها که درانتخابات نیز شرکت نکردند چندان به آینده امیدواربنظر نمی رسند.

یکی از شهروندان آتنی درباره نتایج انتخابات می گوید:” مردم خیلی احساس نا امنی می کنند، نتایج خبر از وقوع تغییر درهمین فردا نمی دهد اما توقعات ما بالاست.”

“دو جور می توان به مسئله نگاه کرد؛ یک اینکه، مردم یونان به سادگی فریب نخورده اند و دوم اینکه، سوسیالست ها می مانند”

نخست وزیر یونان که در پاریس بسر می برد در مورد نتیجه انتخابات گفت: ” نتیجه انتخابات بوضوح نشان داد که مردم خواهان ادامه برنامه با ثبات سازی دولت برای نجات اقتصاد و انجام اصلاحات و تغییر، جهت بهترشدن یونان هستند .”

امروز دوشنبه نخست وزیر یونان در پاریس بسر می برد تا با مقامات اتحادیه و بانک مرکزی اروپا و همچنین صندوق بین المللی پول بر سر بدهی های یونان دیدار کند. در حالیکه انتظار می رود مقامات اروپایی خواهان اعمال ریاضت های اقتصادی سخت تردولت پاپاندرئو شوند، وی در مقابل خواهان تعویق زمان بازپرداخت بدهی های کشورش را خواهد شد.

اتحادیه اوپا، در ماه مه امسال با پرداخت بیش از 110 میلیارد یورو وام به یونان اقتصاد این کشور را از ورطهء ورشکستگی نجات داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.