وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

عید قربان در خیابانهای قاهره

عید قربان در خیابانهای قاهره
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ازخداوند دستور رسید تا ابراهیم تنها فرزند خود اسماعیل را سر ببرد به نشانه ثبوت ایمانش. ابراهیم گردن نهاد و درحین سربریدن فرزند ندا رسید که ایمان او کامل است و بجای اسماعیل باید گوسفندی قربانی کند و ابراهیم چنان کرد و مسلمانان آنروز را همه ساله جشن می گیرند.

همزمان با برگزاری مراسم حج واجب، عید قربان نیز در کشورهای مسلمان از جمله مصر جشن گرفته می شود. به همین مناسبت خبرنگار یورونیوز به خیابانهای قاهره رفته است تا از حال و هوای عید قربان دراین شهر گزارشی ولو کوتاه ارائه دهد.

دو نفرازساکنان قاهره احساسات خود در مورد عید قربان را این چنین بیان می کنند: “ عید قربان روز دیدار از خویشاوندان و عزیزان است. “ و “بهترین صحنه عید قربان وقتی است که مسلمانان اعم از کودک و زن و مرد به نماز می ایستند.”

اگرچه درعید قربان ذبح چهارپایان حلال گوشت معمول است اما معمول تراز آن ذبح گوسفند است.

خبرنگار یورونیوز در پایان می گوید: “عید قربان جشن بچه هاست تا از لباس نو و شیرینی لذت ببرنند، تا بزرگسالان بهم دیگرعید را تبریک بگویند و حتی فقیران تا ازقربانی ها سهم خود را ببرنند.”