خبر فوری
This content is not available in your region

وبا وارد جمهوری دومینیکن شد

نظرها
وبا وارد جمهوری دومینیکن شد
اندازه متن Aa Aa

مسوولان جمهوری دومینیکن از مشاهدۀ نخستین مورد وبا در این کشور خبر دادند.

این بیمار یک تبعۀ هاییتی است که به تازگی وارد جمهوری دومینیکن شده است. وزیر درمان این کشور گفت برای پیشگیری از انتشار این بیماری در کشور، فرد مبتلا در قرنطینه قرار داده شده است.

مقامات جمهوری دومینیکن می گویند عبور و مرور هرگونه وسیلۀ نقلیه و مسافر را از مرز دو کشور متوقف کرده اند و تدابیر امنیتی را برای گسترش این بیماری از سوی مرز هاییتی به کار گرفته اند.

هاییتی علاوه بر مقابله با بیماری وبا، از روز گذشته صحنۀ درگیری های خیابانی علیه نیروهای حافظ صلح در این کشور است. مردم هاییتی می گویند اعضای نپالی نیروهای حافظ صلح که در این کشور مستقرند عامل شیوع بیماری وبا در هاییتی هستند.

درگیری میان این نیروها و مردم دستکم دو کشته برجای گذاشت. یکی از این دو بر اثر شلیک گلوله از سوی نیروهای حافظ صلح جان باخته است. این نیروها از زمان وقوع زلزلۀ ماه ژانویۀ گذشته در هاییتی مستقر شده اند. قرار است نیروهای حافظ صلح سازمان ملل امنیت انتخابات بیست و هشتم نوامبر را تامین کنند.

از زمان آغاز شیوع بیماری وبا در این کشور بیش از 900 نفر جان خود را از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.