خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش تدابیر امنیتی در آلمان در پی احتمال حملات تروریستی

افزایش تدابیر امنیتی در آلمان در پی احتمال حملات تروریستی
اندازه متن Aa Aa

وزارت کشور آلمان از افزایش تدابیر امنیتی در این کشور بویژه در فرودگاهها و ایستگاه های راه آهن خبر داده است. مقامات امنیتی این کشور می گویند شواهدی در دست دارند که از احتمال حمله تروریستی گروه های افراطی اسلامگرا طی دو هفته آینده پرده بر می دارد.

توماس دو مزیر وزیر کشور آلمان در این باره گفت:” تدابیر جدید پیشگیرانه وبازدارنده اند. ما قدرت خود را نشان خواهیم داد ولی به خودمان اجازه نمی دهیم که در جامعه موجب هراس شویم. شهروندان این تدابیر جدید را خواهند دید. بطور همزمان تدابیر دیگری هم اتخاذ کرده ایم که ملموس نیستند.”

حضور بیش از 4500 سرباز آلمانی در افغانستان نگرانی مقامات این کشور را نسبت به حملات تروریستی از سوی گروه های افراطی اسلامگرا را تقویت کرده است.

در ماه اکتبر گذشته نیز در پی ارسال بسته های حاوی بمب از یمن و یونان به مقصد برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا، اعلام وضعیت آماده باش را در این کشورها و از جمله در آلمان در پی داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.