خبر فوری

زوج جدید پادشاهی در کاخ باکینگهام

زوج جدید پادشاهی در کاخ باکینگهام
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خبر اعلام نامزدی شاهزاده ویلیام، فرزند ارشد پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا و کیت میدلتون در کانون توجه اکثر رسانه های بریتانیا و دیگر کشورها قرار گرفته است. ویلیام و کیت قرار است بهار یا تابستان سال آینده ازدواج کنند.

شاهزاده ویلیام که حلقۀ نامزدی مادر خود پرنسس دیانا را به نامزدش اهدا کرده، می گوید با اینکار قصد داشته است حضور مادرش را در این لحظات احساس کند. هنوز پس از گذشت یازده سال از مرگ پرنسس دیانا، مردم بریتانیا یاد وی را زنده نگه داشته اند و کیت میدلتون می گوید تحت تاثیر شخصیت پرنسس دایانا قرار دارد.

وی می گوید:“یکی از آرزوهایم ملاقات با پرنسس دیانا بود. او با شیوۀ زندگی خود الهام بخش زنان بسیاری بود و از اینکه عضو این خانوادۀ فوق العاده می شوم، بسیار خوشحالم.”

کیت میدلتون به یک خانوادۀ معمولی اما ثروتمند تعلق دارد. مردم بریتانیا نیز در واکنش به اعلام این خبر برای این زوج آرزوی خوشبختی کردند.

یک شهروند بریتانیایی می گوید:” ازدواج این دو خیلی خبر خوبی بود. واقعاً خوشحال کننده است.”

شهروند دیگری نیز با رویایی خواندن این ازدواج می گوید:” این برای بریتانیا خیلی خوب است. ازدواج این دو در این شرایط به ما کمک می کند از این همه دلتنگی بیرون بیاییم.”

شاهزاد ویلیام به عنوان ولیعهد بریتانیا پس از چارلز، پدر خود، پادشاه بریتانیا می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.