خبر فوری
This content is not available in your region

پلیس یونان در تظاهرات دانشجویان آتن به خشونت متوسل شد

پلیس یونان در تظاهرات دانشجویان آتن به خشونت متوسل شد
اندازه متن Aa Aa

 
مراسم امسال گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک آتن به خشونت کشیده شد. درجریان تظاهرات دانشجویان که معلمان، کارگران و بازنشستگان هم آنها را همراهی می کردند، آنها با سردادن شعارهایی درمخالفت با اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول خواستار واگذاردن مشکلات داخلی یونان به مردم این کشور شدند. آنها معتقدند تعهدات دولت یونان و اتخاذ سیاست های ریاضت اقتصادی ار سوی این دولت، زندگی را بر شهروندان یونانی دشوار کرده است.
 
تظاهرکنندگان با استفاده از فرصت مهیا شده در مراسم امسال یادبود دهها دانشجوی یونانی که در سال 1973 توسط حکومت نظامی این کشور کشته شدند، ضمن متهم کردن آمریکا به حمایت از رژیم دیکتاتوری آن سالهای یونان به سمت سفارت این کشور حرکت کردند.
 
به گزارش منابع خبری نیروهای امنیتی این کشور برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان که تعداد آنها به 20 هزار نفر می رسید، از گاز اشک آور استفاده کرده اند و ضمن توسل به خشونت دهها نفر از تظاهرات کنندگان را دستگیر کرده اند.
   
دولت یونان با اتخاذ سیاست هایی نظیر افزایش مالیاتها و یا کاهش حقوق افراد، سعی دارد بر بحران اقتصادی غلبه کند و بدهی های خارجی خود را کاهش دهد. شرایطی که از مدتها پیش خشم و نارضایتی شهروندان این کشور را بر انگیخته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.