خبر فوری
This content is not available in your region

دوبلین، مرکز توجه صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا

نظرها
دوبلین، مرکز توجه صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

رییس بانک مرکزی ایرلند احتمال می دهد که دولت دهها میلیارد یورو به عنوان وام از شرکای اروپایی خود دریافت کند.

این سخن در حالی بیان می شود که هیاتی متشکل از نمایندگان بانک مرکزی اروپا، کمیسیون این اتحادیه و صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه در دوبلین گردهم آمدند تا به بررسی ابعاد بحران اقتصادی ایرلند بپردازند. آنها خواهان اعطای وام به دولت این کشورند.

یکی از کارشناسان بازارهای مالی در فرانکفورت می گوید: “هیچ جایگزینی برای این بسته پیشنهادی وجود ندارد. دولت های دیگر مانند آلمان و فرانسه برای یاری رسانی به ایرلند بسیج شده اند چراکه ایرلند می تواند نخستین گام به سوی بحرانی بزرگ در اروپا باشد و هیچکس خواهان چنین وضعی نیست.”

پیش از این، نخست وزیر ایرلند به خبرنگاران گفته بود دولت نیازی به دریافت وام ندارد.

وی که باید بودجه سال آینده میلادی را تا حدود یک ماه دیگر به پارلمان ببرد، با مخالفت گروهی از نمایندگان درباره دریافت وام پیشنهادی اتحادیه روبروست.

کمیسیون اقتصادی اتحادیه اروپا در تلاش است تا پس از بررسی دقیق بحران اقتصادی در ایرلند، مجموعه ای از وام به ارزش 45 تا 90 میلیارد یورو را به دولت این کشور اعطا کند.

بررسی های آتی این کمیسیون به همراه نمایندگان صندوق بین المللی پول، میزان احتیاج بانک ها و نیز دولت این کشور به وام را روشن می سازد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.