خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش دوویلپن به اتهامات علیه وی در جریان کشتار 11 فرانسوی در کراچی

نظرها
واکنش دوویلپن به اتهامات علیه وی در جریان کشتار 11 فرانسوی در کراچی
اندازه متن Aa Aa

دومینیک دوویلپن نخست وزیر پیشین فرانسه در یک برنامه تلویزیونی به اتهام نقش داشتن در کشته شدن 11 فرانسوی در یک عملیات تروریستی در پاکستان واکنش نشان داد.

خانواده کشته شدگان این حادثه اعلام کرده اند که ژاک شیراک و دومینیک دوویلپن به خاطر قطع پرداخت وجوه غیر قانونی در قالب یک قرارداد با پاکستان جان نزدیکان آنها را به مخاطره انداخته اند.

دوویلپن می گوید: “در مورد پرداخت کمیسیون در دو قرارداد یکی برای فروش زیر دریایی به پاکستان و دیگری قرار داد با عربستان سعودی سو ظن های زیادی وجود دارد.”

خانواده 11 فرانسوی که در جریان یک بمب گذاری در کراچی پاکستان در سال 2002 کشته شدند از یک دادگاه در فرانسه خواسته اند تا در مورد نقش دومینیک دوویلپن و ژاک شیراک در به خطر انداختن جان عزیزانشان تحقیق کند.

خانواده قربانیان همچنین احتمال داده‌اند که نیکولا سارکوزی، رییس جمهور کنونی فرانسه، که در آن زمان وزیر بودجه بود نیز در ارتباط با این قراردادها دخیل بوده است.

نیکولا سارکوزی، اما در واکنش به این اتهام در حاشیه اجلاس سران ناتو در لیسبون اعلام کرد به زودی جزییات بیشتر در مورد این پرونده در اختیار عموم قرار خواهد داد.

دومینیک دویلپن یکی از منتقدان جدی سیاست های نیکولا سارکوزی است و همواره دولت کنونی را متهم به بی کفایتی کرده است.