خبر فوری
This content is not available in your region

نگرانی از بهبود آینده اقتصاد ایرلند بعد از دریافت کمک مالی

نظرها
نگرانی از بهبود آینده اقتصاد ایرلند بعد از دریافت کمک مالی
اندازه متن Aa Aa

همزمان با پذیرش کمک مالی اتحادیه مالی اروپا از سوی مقامات ایرلند، مذاکراتی میان دو گروه دردوبلین پایتخت این کشور آغاز شده است.

مقامات این کشور در حالی در انتظار بسته کمک مالی اروپا در هفته جاری هستند که مردم ایرلند نگاههایی متفاوت نسبت به آینده اقتصادی این کشور دارند.

فیلیپ لن،استاد اقتصاد می گوید: “ به نظر من این یک خبر بسیار خوب برای مردم ایرلند است. خیلی واضح است که دولت و بانک ها در ایرلند به دلیل افزایش بدهی ها زیر فشار هستند و این یک راهی است که از سوی برخی شرکای اروپایی کشور ما ارایه شده و می تواند به ما برای خروج از این بحران کمک کند.”

امادانشجویان و جوانان ایرلندی نگاهی متفاوت به این ماجرا دارند و دورنمایی ازبهبود وضعیت اشتغال در این کشور در آینده ای نزدیک نمی بینند.

یک دانشجو در این باره می گوید: “واقعا نمی دانم که چگونه افراد بعد از پایان دوره دانشگاه میتوانند امیدوار باشند که حرفه ای مناسب پیدا کنند، به نظر من در یک نگاه واقع بینانه زندگی حرفه ای ا تا ده سال آینده در ایرلند ممکن نیست.”

“دانشجویی دیگر نیز آینده شغلی خود را بسیار تیره می بیند و می گوید امیدوار نیست که بتواند شغلی مناسب بعد از پایان تحصیلات خود پیدا کند.”

همزمان با بحران مالی در ایرلند نرخ بیکاری در این کشور همچنان رو به افزایش است. ایرلند با بیش از ۴ میلیون نفرجمعیت در ده سال گذشته از رشد و رونق اقتصادی بالایی برخوردار بوده است اما بحران اقتصادی برای این کشور مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.