خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش رئیس جمهور گرجستان به نشست ناتو

نظرها
واکنش رئیس جمهور گرجستان به نشست ناتو
اندازه متن Aa Aa

در حالیکه ناتو آماده می شود تا در روز پایانی نشست لیسبون با روسیه بر سر طرح سپر دفاع موشکی گفتگو و حتی از مسکو برای پیوستن به این طرح دعوت بعمل آورد میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهوری گرجستان در پایان اولین روز نشست ناتو گفت: “ناتو همیشه برتمامییت ارضی گرجستان تاکید کرده است. ناتو اخیراً قطعنامه ای را تصویب کرد که از پاکسازی قومی آشکار مناطق گرجستان توسط روسیه، و از اشغال که یک اصطلاح واضح و آشکار است، حکایت می کند…این قطنامه اشاره به اشغال دارد که بوضوح عملی است نامشروع و بر خلاف قوانین بین الملل.”

اشاره وی به قعطنامه سابق ناتو بعد از جنگ روسیه و گرجستان است.

بوگدان کلیچ، وزیر دفاع لهستان، با اعلام رضایت از روند برگزاری نشست ناتو و استراتژی جدید این سازمان گفت: “ ما راضی هستیم چرا که مفهوم استراتژیک جدید ضرورت همکاری با روسیه بخصوص درافغانستان، و نیز دزدی دریایی، تروریسم و سلاح های کشتار جمعی را در بر می گیرد.”

خبرنگار یورونیوز: “ در بدست آوردن اجماع متحدان ، دبیر کل ناتو با استفاده ازمفهوم جدید استراتژی تقریبا ماموریت صلح واقعی را با استفاده ازعبارتی سخت به انجام رساند. او گفت: ناتو اتحادی هسته ای است که هدفش جهان عاری از سلاح های هسته ای است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.