خبر فوری

یونان کمک های مالی بیشتری دریافت می کند

یونان کمک های مالی بیشتری دریافت می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مردم ناراضی از برنامه های ریاضتی دولت یونان، مقابل محل نشست نمایندگان وام دهندگان بین المللی با دولت این کشور، تجمع کردند.

نمایندگان صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا به آتن سفر کردند تا به بررسی عملکرد یونان و نیازهای مالی این کشور بپردازند.

پل تومسن، رئیس نمایندگان صندوق بین المللی پول در یونان گفت: ما مطمئن هستیم که یونان قادر خواهد بود در طول مدت برنامه تعیین شده به بازار باز گردد.

اما اینکه یونان قادر خواهد بود با حجمی از فعالیت به بازار بازگردد که بتواند بدهی خود را به صندوق بین المللی پول و شرکای اروپایی اش باز پرداخت کند، جای سوال دارد.

در حالی که يونان اعلام كرد ميزان هزينه ها در بودجه اين كشور در سال 2011 بيش از 14 ميليارد و سیصد میلیون يورو كاهش خواهد يافت، مردم ناراضی این کشور امروز دست به اعتصاب زدند.

دولت يونان در سال 2010 بيش از 5 ميليارد يورو از هزينه هاي منظور در بودجه خود را در چارچوب برنامه هاي رياضت اقتصادي كاهش داده است.

دولت يونان قصد دارد علاوه بر كاهش بودجه شركتها و سازمانهاي دولتي، نرخ ماليات را نيز از 11 به 13 درصد افزايش دهد.

اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول با اعطاي كمك مالي 110 ميليارد يورويي به يونان در ماه می موافقت كرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.