خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

درگیری دو کره و واکنش مقامات سیاسی جهان

نظرها
درگیری دو کره و واکنش مقامات سیاسی جهان
اندازه متن Aa Aa

درگیری نظامی میان کره شمالی و کره جنوبی، واکنش سران کشورهای جهان و نیز بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد را برانگیخته است.
 
بان کی مون ضمن اینکه درگیری روز سه شنبه دو کره را مهمترین حادثه پس از پایان جنگ میان این دو کشور خواند، از تکرار تنش نظامی میان کره جنوبی و کره شمالی ابراز نگرانی کرد. 
 
مارک تونر، جانشین سخنگوی وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریکا نیز گفت: “من فکر می کنم همه کسانی که درگیر این ماجرا هستند، بر اثر اقدامات تحریک آمیز کره شمالی آسیب دیده اند. باور دارم که رئیس جمهوری این موضوع را به عنوان یک عمل ظالمانه درنظر می آورد و ما که در حال کار روی این مسئله هستیم، با شرکای خود رویکردی با تامل بیشتر به این موضوع خواهیم داشت. ما نمی خواهیم پاسخی شتابان بدهیم.”
 
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز در واکنش به درگیری روز سه شنبه دو کره گفت: “من فکر می کنم آنچه اتفاق افتاد، باید محکوم شود. تشدید این وضع می تواند به جنگ منجر شود. این خطری بزرگ است که برای جلوگیری از آن باید همه روش های ممکن به کار گرفته شود.”
 
آتش گشودن نیروهای نظامی کره شمالی به روی همسایه جنوبی خود، واکنش نخست وزیر ژاپن را نیز در پی داشت. وی اعلام کرد که کشورش برای هر نوع وضع احتمالی آمادگی دارد.