خبر فوری
This content is not available in your region

برپایی رستوران های موقت در متروی پاریس

نظرها
برپایی رستوران های موقت در متروی پاریس
اندازه متن Aa Aa

به ابتکار سازمان حمل و نقل عمومی پاریس، روز سه شنبه، در برخی از ایستگاههای متروی این شهر رستوران های موقت برپا شد. در این برنامه که به مناسبت ثبت آشپزی فرانسوی در فهرست میراث فرهنگی یونسکو صورت می گیرد، سرآشپزهای رستوران های معروف پاریس اقدام به طبخ غذاهای سنتی فرانسوی کردند. 
 
یکی از آشپزهایی که در این برنامه حضور داشت با اشاره به شهرت فرانسویان به “خوش خوراک بودن” می گوید: “غذا خوردن بسیار مهم است و مهم تر از آن چیزی است که می خوریم. به عنوان یک آشپز از اینکه می بینم مردم غذایی را که تهیه کرده ام با لذت می خورند، بسیار خوشحال می شوم.”
  
این رستوران های موقت در ایستگاههای خطوط نهم و سیزدهم متروی پاریس برپا شده است و تا روز پنجشنبه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
 
برگزار کنندگان این برنامه می گویند هدفشان این است که نشان بدهند غذاهای معروف و گرانقیمت فرانسوی تنها مختص ثروتمندان این کشور نیست.
  
حداقل 150 هزار رستوران در فرانسه به ثبت رسیده اند. یونسکو هفتۀ گذشته طی مراسمی که در نایروبی پایتخت کنیا برگزار شد، آشپزی فرانسوی را به عنوان میراث فرهنگی به رسمیت شناخت.
 
درخواست ثبت آشپزی فرانسوی در لیست میراث فرهنگی جهان توسط دولت فرانسه و در سال 2008 به یونسکو ارائه شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.