خبر فوری
This content is not available in your region

ابعاد خسارات حمله کره شمالی به جزیره یون پیونگ

نظرها
ابعاد خسارات حمله کره شمالی به جزیره یون پیونگ
اندازه متن Aa Aa

امدادگران یک روز پس از حمله کره شمالی به جزیره یون پیونگ، بدن سوخته شده دو غیر نظامی قربانی این حمله را یافته اند و در پی کشف ابعاد بیشتری از خسارات وارده هستند.
 
 علاوه بر این دو غیر نظامی، دو سرباز نیروی دریایی کره جنوبی نیز در جریان این حمله کشته و 18 تن مجروح شدند.
 
بنا به گزارش یک مقام مسئول کره جنوبی از داخل این جزیره، در جریان شلیک توپ به مناطق مسکونی در روز سه شنبه، دست کم 30 خانه ویران شده است.
 
 یکی از هدف های این گلوله باران، یک فروشگاه بزرگ بوده که در مجاور آن مقر یک سازمان اطلاعاتی- نظامی کره جنوبی قرار دارد. مقامات محلی در این جزیره می گویند هنوز دقیقا روشن نیست که هدف کره شمالی این مقر نظامی بوده یا نه.
 
در واکنش به حمله کره شمالی، ناو هواپیمابر آمریکایی جرج واشینگتن همراه با نیروی دریایی کره جنوبی دست به یک مانور نظامی مشترک زده اند.
 
در جزیره یون پیونگ که در 11 کیلومتری سواحل جنوبی کره شمالی قرار دارد،  یک هزار و هفتصد نفر شهروند غیر نظامی کره جنوبی زندگی می کنند و گروه هایی از نظامیان این کشور نیز در این جزیره مستقرند.
 
حمله روز سه شنبه کره جنوبی به این جزیره، اعتراض بساری از شهروندان این کشور را به واکنش ضعیف دولت خود به این حمله برانگیخته و در همین رابطه روز چهارشنبه تظاهراتی نیز در سئول صورت گرفت.