خبر فوری
This content is not available in your region

تنش میان دو کره افزایش یافت

نظرها
تنش میان دو کره افزایش یافت
اندازه متن Aa Aa

در پی گلوله باران یک جزیرۀ متعلق به کره جنوبی توسط همسایه شمالی این کشور، تنش میان دو کره به شدت افزایش یافته است. ارتش کره جنوبی برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی مجدد کره شمالی در آب های بین المللی میان دو کشور به حالت آماده باش در آمده است.
 
باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، این حمله را محکوم کرده و از جامعۀ جهانی نیز خواسته است ضمن محکوم کردن اقدام کره شمالی، با تهدید این کشور برخورد کند. در بیانیه ای که به همین مناسبت توسط کاخ سفید منتشر شد، همچنین به برگزاری مانور نظامی مشترکی میان کرۀ جنوبی و آمریکا در روزهای آینده به منظور نشان دادن اتحاد دو کشور برای تامین امنیت منطقه تاکید شده است.
 
رابرت گیبس، سخنگوی کاخ سفید، نیز گفت واشنگتن خود را به دفاع از هم پیمانان خود متعهد می داند اما پنتاگون تاکید کرد این کشور در حال حاضر به راه حل نظامی نمی اندیشد. بیش از 28 هزار سرباز آمریکایی در کرۀ جنوبی حضور دارند.
 
رییس جمهوری کره جنوبی نیز اعلام کرد این کشور هر گونه حمله نظامی دیگر از سوی کره شمالی را بلافاصله پاسخ خواهد داد.  
  
حمله روز گذشته کره شمالی به جزیره یئون پیونگ در کره جنوبی نخستین درگیری نظامی در این سطح،  طی 57 سال گذشته میان دو کشور است. در نتیجۀ گلوله باران این جزیره توسط نیروهای نظامی کره شمالی، دو سرباز کره جنوبی کشته و هجده نفر نیز زخمی شدند. سه نفر از مجروحان غیر نظامی هستند.
 
در پی این حمله، کره جنوبی ارسال کمک های خود به کره شمالی را که در پی سیل های تابستان گذشته قرار بود در اختیار این کشور قرار دهد، متوقف کرد. این حمله از سوی سازمان ملل و بسیاری از کشورها محکوم شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.