خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش ها به حمله کره شمالی در شبه جزیره کره

نظرها
واکنش ها به حمله کره شمالی در شبه جزیره کره
اندازه متن Aa Aa

روز چهارشنبه، خیابان های سئول، شاهد حضور هزاران نفر از شهروندان کره جنوبی در اعتراض به حمله اخیر کره شمالی به این کشور بود.
 
معترضان با آتش زدن پرچم کره شمالی از دولت خود خواستند تا حمله روز گذشته پیونگ یانگ را با عمل متقابل پاسخ دهد. تظاهر کنندگان همچنین از رییس جمهوری، به دلیل آنچه مسالمت با دشمن می خواندند، انتقاد کردند.
 
یکی از شهروندان سئول می گوید: “بسیار دردناک است. من هم مثل بقیه مردم از این اتفاق شوکه شدم. به نظرم ما باید نگران یک جنگ دیگر باشیم.”
 
در سوی دیگر شبه جزیره کره و در پیونگ یانگ، جایی که دستور حمله روز گذشته صادر شد، واکنش ها اما صورت دیگری دارند.
 
یکی از شهروندان کره شمالی می گوید: “کره جنوبی باید خیلی خوب بداند که هر عمل تحریک آمیزی از سوی آن، پاسخ کوبده ای در پی خواهد داشت. ارتش خلق بر سر آنها باران آتش خواهد ریخت.”
 
و یک شهروند دیگر اضافه می کند: “من فکر می کنم اکنون زمان آن است که دنیا متوجه شود که  آنچه ما می گوییم فقط حرف نیست، ارتش ما به حرف هایش عمل می کند.”
 
روز گذشته، کره شمالی جزیره “یون پیونگ” متعلق به کره جنوبی را هدف آتش بارهای خود قرار داد. این حمله منجر به کشته شدن 2 سرباز نیروی دریای و مجروح شدن 18 نظامی و غیر نظامی شد.
 
پس از حمله روز گذشته ارتش کره جنوبی در مناطق مرزی آرایش به نظامی به خود گرفته و ستاد مشترک ارتش نیز اعلام آماده باش کرده است.
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.