خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش ها به مرگ 29 معدنچی در نیوزیلند

نظرها
واکنش ها به مرگ 29 معدنچی در نیوزیلند
اندازه متن Aa Aa

در نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه، انفجار دوباره یک معدن در نیوزیلند موجب کشته شدن تمامی افراد گرفتار شده در آن شد. از روز جمعه 29 معدنچی در این معدن گرفتار شده بودند.
 
جان کی، نخست وزیر نیوزیلند در اولین واکنش خود ضمن اعلام سوگواری ملی در جمع خبرنگاران گفت: “این اتفاق یک مصیبت ملی است، یک فاجعه ناگوار برای خانواده معدنچیان، همکارانشان، دوستان آنها و تمام ملت. نیوزیلند یک کشور کوچک است ما در این کشور همه با هم برادریم، از دست دادن برادرانمان برای ما بسیار دردناک است. امروز مام میهن برای مردان از دست رفته سوگوار است.”
 
پدر یکی از کشته شدگان نیز با انتقاد از عملکرد شرکت صاحب معدن می گوید: “این شرکت هرآنچه می خواست به دست آورد، آنها می توانستند بلافاصله بعد از انفجار اول، معدنچیان را نجات دهند و آنها را بیرون بیاورند ولی این کار را نکردند چون اگر کسی زنده از آنجا بر می گشت، حقیقت را می گفت که آن پایین چه خبر بود.”
 
نخستین انفجار در این معدن ذغال سنگ، روز جمعه گذشته رخ داد و بر اثر آن 29 معدنچی در عمق 150 متری زمین محصور شدند اما انباشت گاز متان در معدن موجب توقف کامل عملیات نجات شد.
 
پیش تر نیز مقامات نیوزیلند اعلام کرده بودند که به دلیل پایین بودن میزان اکسیژن و بالا بودن حجم گاز در معدن، امید چندانی به زنده ماندن افراد گرفتار شده نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.