خبر فوری
This content is not available in your region

اخراج قانون شکنان مهاجر در سوئیس

نظرها
اخراج قانون شکنان مهاجر در سوئیس
اندازه متن Aa Aa

به نظر می رسد حزب دست راستی مردم در سوئیس گامهای مطمئنی بسوی پیروزی در تصویب قانونی بر می دارد که بر اساس آن قانون اجازه اخراج از کشور قانون شکنان را می دهد.

این تخلفات شامل تجاوز جنسی، دزدی، فروش مواد مخدر و تقلب در کمک هزینه های اجتماعی است. اما برخی از رای دهندگان سوئیسی این رفراندوم را نشانه ای دیگر از افزایش خصومت علیه مهاجران تلقی می کنند. آنها معتقدند که کشور باید به مسائل دیگری که با آن روبروست بپردازد.

در سالهای اخیر حزب دست راستی مردم با سوءاستفاده از مشکلات امنیتی و مهاجرین، پر قدرت ترین نیروی سیاسی در سوئیس شده است.

اما رهبر سابق حزب می گوید نگرانی مردم در مورد قانونشکنی بجاست و موارد خشونت رو به افزایش بوده است.

آمار رسمی حاکی از آن است که در سال گذشته، %60 تخلفات بویژه دزدی توسط خارجی ها صورت گرفته است.

اگر این قانون تصویب شود، خارجیانی که مورد محکومیت قرار میگیرند، پس از سپری شدن مدت حبسشان، به کشور مبداء اخراج می شوند.

مسئله خارجیان متخلف نکته ای حساس در سوئیس است. مدتهاست که سوئیس بخاطر نظراتش در مورد مهاجرت، هویت ملی، پناهندگی و اسلام در محافل اروپا مورد بحث بوده است.

سال گذشته، اکثریت قابل توجه مردم از قانونی که ایجاد مناره مسجد را در این کشور ممنوع می کرد، حمایت کردند. جامعه بین الملل این اقدام را تقبیح کرد.

صاحبنظران معتقدند که اگر رای مردم در مورد اخراج خارجیان متخلف قانون شود، روابط سوئیس با اتحادیه اروپا که در آن آزادی رفت و آمد مردم وجود دارد بیش از پیش خدشه دار خواهد شد. اما باید بخاطر داشت که سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.