خبر فوری
This content is not available in your region

سرما اروپا را غافلگیر کرد

نظرها
سرما اروپا را غافلگیر کرد
اندازه متن Aa Aa

برف سنگین و سرمای شدید در اروپا همه را غافلگیر کرده است.

بارش برف در آلمان موجب مسدود شدن جاده ها و اتوبان های این کشور شده و تصادف در جاده های لغزنده چندین کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

تاخیر و لغو بیش از 200 پرواز در فرودگاه فرانکفورت آلمان نیز موجب سرگردانی هزاران مسافر شده است. مقامات فرودگاه اعلام کرده اند که خودروهای برف روب در حال باز کردن دوباره باند ها هستند.

در بریتانیا نیز بارش زود هنگام برف موجب کندی عبور و مرور در جاده ها و تاخیر یا لغو بسیاری از پروازها و یا تعطیلی برخی فرودگاه ها در این کشور شده است. وسایل نقلیه عمومی نیز به دلیل لغزندگی جاده ها و یا یخزدگی خطوط راه آهن یا کابل های برق قادر به تردد نیستند.

هواشناسی بریتانیا در مورد بدی وضعیت هوا در اغلب شهرها هشدار داده است.

مناطق مرکز فرانسه نیز قربانی سرمای شدید و برف سنگین شده اند.دمای هوما در منطقه اورلئان به منفی 15 درجه رسیده که از سال 1946 بی سابقه بوده است.

بسیاری از جاده ها در این کشور مسدود شده اند و در برخی مناطق جریان برق قطع شده است.

علیرغم سرمای بیسابقه در فرانسه، دولت این کشور از محل های اسکان اضطراری خواسته است تا از اسکان افراد بدون اوراق هویت خودداری کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.