خبر فوری

وضعیت فرودگاههای اسپانیا به حالت عادی بر می گردد

وضعیت فرودگاههای اسپانیا به حالت عادی بر می گردد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با اعتصاب کارکنان برج های مراقبت فرودگاه های اسپانیا در عصر روز جمعه 4 دسامبر، و بدنبال کنترل برج های مراقبت توسط ارتش، دولت اسپانیا در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.  
 
درعین حال از صبح روزشنبه مذاکره با اعتصابیون آغاز شد و عصرهمین روز آلفردو پرز روبالکابا، معاون نخست وزیر اسپانیا با اعلام وضعیت اضطراری و خطاب به کارکنان برج های مراقبت گفت که:“اگرآنها به برج های مراقبت بازنگردند ممکن است مشمول قانون مجازات نظامی شوند.”
 
بنظر می رسد مذاکره یا اخطار و شاید هر دو موثر افتاد و بنا به مسئولان هواپیمایی اسپانیا، هم اکنون حدود دو سوم ازکارکنان برج های مراقبت به فرودگاهها برگشته و پروازها از سر گرفته شده اند.  
 
بدنبال این اعتصاب تقریبا تمام فرودگاههای این کشور بسته شد و ارتش اسپانیا به لحاظ امنیتی کنترل برجهای مراقبت فرودگاهای این کشور را در دست گرفت.
 
پنج روز آتی در اسپانیا تعطیل رسمی است و با توجه به بسته بودن فرودگاهها انتظار می رفت صدها هزارمسافر از سفر خود بازمانند.
 
کارکنان برج های مراقبت به کاهش دستمزد، تغییرساعت کار، طرح خصوصی سازی فرودگاه ها و سیاست های مالیاتی دولت معترض هستند. 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.