خبر فوری
This content is not available in your region

بی احتیاطی دلیل مرگبار ترین آتش سوزی تاریخ اسرائیل

نظرها
بی احتیاطی دلیل مرگبار ترین آتش سوزی تاریخ اسرائیل
اندازه متن Aa Aa

علت بزرگترین و مرگبار ترین آتش سوزی آتش سوزی جنگلی درتاریخ اسرائیل، که در روز پنج شنبه 2 دسامبر روی داد بی احتیاطی اعلام شد.

شعله های این آتش سوزی تا 30 متر زبانه می کشد و بحدی قوی است که پس از سه روز آتش نشانان هنوز موفق به اطفای آن نشده اند.

این آتش سوزی تاکنون 41 قربانی گرفته و یک درصد از جنگل های اسرائیل را نابود کرده است.

اکثر قربانیان نگهبانان زندانهای اسرائیل بودند که اتوبوس حامل آنها در شعله های آتش به دام افتاد و همگی زنده در آتش سوختند.

ازاین حادثه دو روایت متفاوت وجود دارد. اولی نگهبانان را در حال گریختن از شعله های آتش و دومی، آنها را درحالی که برای رسیدن و کمک به زندانیان تلاش میکردند، توصیف می کند.

میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس اسرائیل با اعلام دستگیری دو نفر در این رابطه گفت: “نتایج بررسی اولیه ما نشان میدهد که بی احتیاطی دلیل شروع آین آتش سوزی بوده است. درعین حال پلیس در حال انجام تحقیقات جامع بیشتری است تا علت دقیق آتش سوزی را معلوم کند.”

این آتش سوزی درجنگل کرمل در نزدیکی شهربندری حیفا در شمال اسرائیل روی دارد.

بدنبال درخواست کمک نخست وزیر اسرائیل از کشورهای اروپایی، روسیه، ترکیه، یونان، مصر، اردن، انگلستان و دیگر کشورها به کمک آتش نشانان اسرائیلی شتافتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.