خبر فوری
This content is not available in your region

آموزش کودکان در مدارس مکزیک برای حفاظت از خود

نظرها
آموزش کودکان در مدارس مکزیک برای حفاظت از خود
اندازه متن Aa Aa

با افزایش خشونت و درگیری ها میان مافیای مواد مخدر و پلیس در مکزیک، مقامات این کشور در صدد آماده سازی کودکان در مدارس برای مقابله با حملات مسلحانه در سطح شهرهای این کشورند.

به همین منظور نیروهای پلیس مکزیک با حضور در مدارس، اقدام به آموزش کودکان برای حفاظت از خود در هنگام تیراندازی می کنند.

با این حال، این مسئله نتوانسته است از نگرانی ها بکاهد. یک معلم در شهر آکاپولکا می گوید: “وضعیت نه تنها در این شهر، بلکه در تمام کشور به شکل بسیار بغرنجی در آمده و همین امر نگرانی زیادی برای معلمان و والدین ایجاد کرده است.”

پلیس مکزیک برای آماده سازی بیشتر کودکان در مواجهه با خطرات ناشی از درگیری های مسلحانه در سطوح شهر، همچنین اقدام به توزیع دفترچه های آموزشی در میان دانش آموزان کرده است.

درگیریهای مسلحانه میان قاچاقچیان و پلیس بر صنعت توریسم این کشور نیز تاثیر منفی گذاشته است و پلیس این کشور در صدد است با حضور پرشمار در خیابانهای شهرهای این کشور امنیت را حاکم کند.

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 500 نفر تنها در شهر آکاپولکا جان خود را از دست داده اند.

مکزیک از سال 2006 تاکنون صحنۀ درگیری های خشونت بار میان باندهای مواد مخدر این کشور برای بدست آوردن رهبری بازار کوکایین آمریکاست. تاکنون بیش از 28 هزار نفر بر اثر این خشونت ها جان خود را از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.