خبر فوری

شبی که زندانیان شیلیایی سوختند فقط 5 پلیس سر پُست بودند

شبی که زندانیان شیلیایی سوختند فقط 5 پلیس سر پُست بودند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چندی پیش، دنیا شیلی را بخاطرنجات معدنچیانی که در عمق زمین گرفتار شده بود ستود، اما روز چهارشنبه، شیلی نتوانست دهها زندانی را از مرگی دلخراش نجات دهد و دهها زندانی در آتش سوختند و یا خفه شدند.

روز بعد، خانواده های 83 زندانی به محل حاثه رفتند تا اجساد کسان خود را که در آتش سوزی زندان “سان میگوئل” در سانتیاگو، پایتخت شیلی سوختند، شناسایی کنند.

رئیس پلیس شیلی عدم موفقیت در نجات زندانیان را با عدم امکانات مالی و پرسنلی مرتبط می داند و می گوید: “متاسفانه در وقت حادثه برای یک هزار و 950 زندانی، و در طول شب فقط پنج افسر پلیس، کشیک داشتند.”

این در حالی است که شیلی در بین کشورهای آمریکای لاتین بیشترین تعداد زندانی را دارد. گفته می شود ظرفیت زندان سان میگوئل بین هفتصد تا نهصد زندانی است اما نزدیک به دو هزار زندانی در این زندان نگهداری می شدند.

درگیری میان گروههای زندانی و آتش زدن وسایل سبب حادثه ای شد که در تاریخ زندانهای شیلی بدترین توصیف می شود.

روز حادثه، چهارشنبه، روز ملاقات با زندانیان بود و صدها نفر در انتظار ملاقات کسان خود بودند که در مقابل چشمان خود شاهد این آتش سوزی شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.