خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز انتخابات در کوزوو

نظرها
آغاز انتخابات در کوزوو
اندازه متن Aa Aa

از صبح روز یکشنبه صدها دفتر اخذ رای در کوزوو باز شده اند تا این کشور برای نخستین بار از صدور اعلامیه استقلال در سال 2008، انتخابات پارلمانی را تجربه کند.

نه حزب و گروه عمده در این انتخابات با یکدیگر رقابت خواهند کرد اما دو گروه اتحاد دموکراتیک و حزب دموکراتیک، گروه حاکم، نقش پررنگ تری نسبت به سایر رقبای خود دارند.

در صورت پیروزی حزب دموکراتیک، هاشم تاچی نخست وزیر کنونی و یکی از پرنفوذ ترین سیاستمداران کوزوو، دوباره اداره دولت را بر عهده خواهد گرفت با این وجود نظرسنجی ها نشان می دهد محبوبیت او نسبت به رقیب اصلی اش، عیسی مصطفی کاهش پیدا کرده است.

عیسی مصطفی که محبوبیت زیادی نزد آلبانیایی تبارهای کوزوو دارد، رهبر اتحاد دموکراتیک است و در صورت کسب اکثریت در پارلمان نخست وزیر این کشور خواهد شد.

هر دو رقیب وعده داده اند در صورت پیروزی وضعیت بیکاری و فساد مالی و اداری را در این کشور بهبود بخشند. در حال حاضر نرخ بیکاری در کوزوو 49 درصد است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.