خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفت آلمان، فرانسه و بریتانیا با افزایش بودجه اتحادیه اروپا

نظرها
مخالفت آلمان، فرانسه و بریتانیا با افزایش بودجه اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

سران کشورهای اروپایی از روز پنجشنبه در بروکسل گرد هم آمده اند تا در مورد ایجاد صندوقی دائم برای حمایت از کشورهای ضعیف تر منطقه یورو به بحث و تبادل نظر بپردازند.

درابتدا قرار بود کشورهای ضعیف تر سعی کنند تا سران ثروتمند اروپا را متقاعد کنند تا در مقابل پذیرش پیشنهادات آنها برای کاهش بودجه اتحادیه اروپا، این کشورها به پرداخت بدهیهای کشورهای ضعیف تر حوزه یورو از طریق کاهش نرخ بهره وامهای بانکی، کمک کنند.

اما دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که با همتایان آلمانی و فرانسوی خود به این نتیجه رسیده که باید مانع از افزایش بی رویه بودجه اتحادیه اروپا شد.

کشورهای ضعیف تر حوزه یورو از کشورهای قوی تر انتظار دارند که با موافقت با افزایش بودجه اتحادیه اروپا در جهت تعادل سازی گام بر دارند.

مارتین شولتس، نماینده سوسیال دموکرات آلمان در پارلمان اروپا تاکید کرد که هنوز زمان زیادی لازم است تا بتوان به نتیجه ای عینی و قطعی در مورد پیشنهادات مربوط به بودجه اتحادیه اروپا رسید.

به هر حال بحث در مورد این پیشنهاد ات به دلیل اختلاف نظرهایی که در بین اعضای این اتحادیه اروپا وجود داشت به سال آینده میلادی موکول شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.