خبر فوری
This content is not available in your region

عدم توافق سران برای تصویب بودجه آینده اتحادیه اروپا

نظرها
عدم توافق سران برای تصویب بودجه آینده اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

سران کشورهای اروپایی که از روز پنجشنبه در بروکسل گرد هم آمده اند تا در مورد ایجاد صندوق دائم حمایت مالی از کشورهای ضعیف تر حوزه یورو و همچنین بودجه اتحادیه اروپا، به بحث و تبادل نظر بپردازند، صرفا توافق کردند که پس از دریافت پیشنهادات کمیسیون اروپا در ماه ژوئن سال آینده، مذاکرات خود را در این زمینه از سر بگیرند.

نیکولا سارکوزی رییس جمهور فرانسه تاکید کرد که باید از اوایل سال آینده میلادی تلاشهایی در جهت ایجاد یک “دولت اقتصادی در حوزه یورو” و همچینن هماهنگی در سیاستهای اقتصادی، صورت گیرد.

در مقابل ژان کلود یونکر، نخست وزیر لوکزامبورگ، با ابراز یاس از عدم توافق در زمینه پیشنهادات او برای کمک به کشورهای ضعیف منطقه یورو، اعلام کرد که از نتیجه این اجلاس متعجب نشده است.

او افزود که موافقان و مخالفان طرح او نظرات خود را بیان کرده اند و اینکه زمان مشخص خواهد کرد که حق با چه کسی بوده است.

البته پیشنهادات مربوط به کمک کشورهای ثروتمند اروپایی به کشورهای فقیر تر این قاره هنوز کاملا رد نشده و در ماههای آینده دوباره به بحث گذاشته خواهد شد.

اما به نظر می رسد که آلمان آخرین کشوری باشد که با آن به شدت مخالفت خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.