خبر فوری
This content is not available in your region

موودی بحران ایرلند را وخیم تر کرد

نظرها
موودی بحران ایرلند را وخیم تر کرد
اندازه متن Aa Aa

ایرلند کریسمس شادی نخواهد داشت.

همزمان با ارائه بودجه سال 2011 توسط دولت ایرلند به مجلس این کشور ، که بودجه ای به شدت سختگیرانه است و اعتراض قشر ضعیف جامعه را برانگیخته ،موسسه سنجش اعتباری موودی رتبه اعتباری بانک های ایرلند را ینج درجه کاهش داد.

این بدین معناست که ریسک سرمایه گذاری در این کشور بالاست وبه تبع آن ازارزش اوراق قرضه دولتی نیزکاسته می شود.

روبرت هالور، تحلیلگر اقتصادی درباره بحران مال منطقه یورو گفت:راه حل عبور از بحران مالی موجود، تشکیل ایالات متحده اروپاست.

در غیر اینصورت بازارهای سرمایه راضی نخواهند شد.16 کشور عضو یورو، مانند 16 مرغ سرکنده و بی هدفی عمل می کنند که نمی توانند جبهه دفاعی مشترکی داشته باشند.

آنچه که رهبران این اتحادیه انجام می دهند در حدی نیست که بازار را راضی کند. این تلاشهای حداقلی، نیاز به برگزاری اجلاس ندارد با یک تماس تلفنی هم قابل دستیابی ست.

سقوط ارزش اوراق قرضه دولتی ایرلند، ارزش اوراق قرضه اسپانیا و پرتقال را هم در بازار سرمایه کاهش داد.

از سوی دیگر به دلیل ارزان بودن این اوراق و بالا بودن نرخ بهره آنها، اکثر سرمایه گذاران با فروش اوراق قرضه کشورهایی چون آلمان ، اوراق قرضه کشورهای بحران زده را خریدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.