خبر فوری
This content is not available in your region

کمیسر امور بشردوستانه به عنوان کمیسر سال اروپا برگزیده شد

نظرها
کمیسر امور بشردوستانه به عنوان کمیسر سال اروپا برگزیده شد
اندازه متن Aa Aa

از سال 2001 میلادی، همه ساله مجله اروپایی “ صدای اروپا“، به کسی که بیشترین تاثیر بر اخبار و سیاستهای اروپا را داشته، جایزه ای اعطا می کند. اما برنده امسال چه کسی بوده است؟

خوانندگان مجله “صدای اروپا” خانم کریستالینا جورجیوا، کمیسر اروپا در زمینه همکاریهای بین المللی و کمکهای بشر دوستانه را به عنوان کسی که بیشترین تاثیر بر اخبار و سیاستهای اروپا داشته است را برگزیده اند.

او به عنوان بهترین سخنگوی اروپا بعد از حوادثی از قبیل زلزله در هاییتی و شیلی، سیل در پاکستان، گرسنگی در نیجریه و درگیری در قرقیزستان، شناخته شده است.

این خانم 57 ساله که کارمند سابق بانک جهانی نیز بوده به عنوان “کمیسر سال اروپا” برگزیده شده است. nاو می گوید از اینکه شغل او کمک به افرادی است که در زندگیشان با مشکلات شدیدی مواجه شده اند، به خود می بالد.

او در عین حال معتقد است که شغل او یکی ار بدترین مشاغل هم هست زیرا مصائب ومشکلات زیادی در جهان وجود دارد. او جایزه خود را به تمام کسانی که در زمینه کمکهای بشر دوستانه فعالیت می کنند، اهدا می کند.

کریستالینا جورجیوا، تصادفا در فوریه سال 2010 به عنوان کمیسر اروپا منصوب شد. رقیب او رومیانا یولا بلغاری بود که در پارلمان اروپا رای نیاورد.

کمیسر جورجیوا، امیدوار است که پس از یک سال پر بحران اقتصادی، بتواند در سال 2011 کار کوچکی انجام دهد. او می گوید که سال 2010 یه عنوان سال زلزله هاییتی و سیل در پاکستان در تاریخ ثبت خواهد شد و ابراز امیدواری می کند که سال 2011 سال کم حادثه تری باشد.

در سال 2010، اتحادیه اروپا 900 میلیون یورو کمکهای بشر دوستانه برای 140 میلیون نفر در سراسر جهان اختصاص داد.