خبر فوری
This content is not available in your region

میراث فرهنگی، وسیله ایجاد هویت مشترک اروپایی

نظرها
میراث فرهنگی، وسیله ایجاد هویت مشترک اروپایی
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا برای کاهش شکافهایی که بین شهروندان اروپایی وجود دارد، بویژه بر روی موضوعات فرهنگی و تاریخی مشترک آنها تکیه کرده است.

این اتحادیه در صدد است تا طرحی را تحت عنوان طرح “میراث فرهنگی اروپا” پایه ریزی کند.

در سال 2006 میلادی، تعدادی از کشورهای اروپایی طرح موسوم به میراث فرهنگی اروپا را با هدف ایجاد یک هویت و یک احساس مشترک تعلق به اروپا ارائه دادند.

از آن زمان 65 مرکز تاریخی اروپا از جمله بندر کشتی سازی گدانسک در لهستان و یا خانه روبرت شومن که پایه گذار اتحادیه اروپا محسوب می شود، در فهرست میراث فرهنگی این قاره قرار گرفتند.

کمیسیون اروپا در نظر دارد تا طرح میراث فرهنگی اروپا را به سراسر این قاره گسترش دهد.

اکثر نمایندگان پارلمان اروپا هم از این طرح حمایت می کنند.

خانم پالیادلی، نماینده یونان در پارلمان اروپا می گوید که این طرح می تواند به مردم اروپا کمک کند تا این قاره را بهتر بشناسند و می افزاید که اهمیت نمادین این بناها از زیبایی آنها مهمتر است.

بر خلاف سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، یونسکو، که بیشتر به جنبه معماری، زیبایی و محیط طبیعی بناها توجه دارد، طرح میراث فرهنگی اروپا بیشتر به مفهوم هایی چون تاریخ، آموزش و یا اتحادی که برگرفته از این بناها باشند، توجه می کند.

تصمیم بر آن شده که تا سال 2013-2014، چگونگی تامین بودجه این طرح و همچینن معیارهای انتخاب بناهای تاریخی، مشخص شوند.

همچنین در همین زمان مشخص خواهد شد که آیا بناهایی که تاکنون انتخاب شده اند، در فهرست بناهای تاریخی اروپا باقی خواهند ماند یا خیر؟

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.