وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

استعفای 11 وزیر کابینه لبنان و سقوط دولت

استعفای 11 وزیر کابینه لبنان و سقوط دولت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دو وزیر حزب الله و 9 وزیر نزدیک به این حزب درکابینه لبنان استعفا کردند. پیش تریک منبع آگاه خبر از تشکیل جلسه وزرای نزدیک به حزب الله و متحدانش در عصر چهارشنبه داده بود. حسن نصر الله رهبر حزب الله لبنان و یکی از مهم ترین مقامات نزدیک به سوریه و جمهوری اسلامی ایران بارها بارها تشکیل داداگاه را غیر قانونی دانسته است.

محمد فنیش وزیر مستعفی عضو حزب الله میگوید: “ما تمام تلاش خود را با نگاهی خوشبینانه بکار گرفتیم و تلاش خواهیم کرد تا بهترین کاری را که باید به خاطر لبنان و منافع ملی این کشور بکار بندیم. اما تلاشهای مثبت ما تا امروزراه به جایی نبرده و دولت لبنان تحت فشار ایالات متحده شرایط دادگاه را پذیرفته است.”

حزب الله دلیل این اقدام را همکاری دولت لبنان با دادگاه ویژه سازمان ملل متحد برای تحقیق در مورد قتل رفیق حریری، نخست وزیر سابق این کشورعنوان کرده است. حزب الله به دولت سعد حریری تا عصر چهارشنبه مهلت داده بود تا موضع خود را در برابر این دادگاه اعلام کند.