خبر فوری
This content is not available in your region

اپوزیسیون اکراین برای انتخابات سال آینده آماده می شود

نظرها
اپوزیسیون اکراین برای انتخابات سال آینده آماده می شود
اندازه متن Aa Aa

رهبر مخالفان دولت اوکراین، در روز اتحاد از حامیانش خواست تا علیه ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری متحد شوند.

یولیا تیموشنکو رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر سابق اوکراین گفت:“عباراتی از قبیل اکراینی های اهل کیف یا اکراینی های اهل کریمیا مطرح نیست. باید چینین عباراتی را از یاد ببرید. امروز این “ اکراینی ها “ هستند که در این میدان هدفی برای تغییر قوانین و راهی برای زندگی که از آن راضی نیستند، برمی گزینند.”

خانم تیموشنکو در حالی خود را برای انتخابات پارلمانی سال آینده میلادی آمده می کند که ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری اکراین از حمایت دولت روسیه برخوردار است.

حدود 5 هزار اکراینی روز شنبه در میدان سوفیای شهر کیف برای گرامیداشت نود و دومین سالروز تشکیل دولت اکراین که عمرش تنها از ژانویه 1919 تا آوریل 1920 کفاف داد به خیابان آمدند.

در این مراسم خانم تیموشنکو که یکی از چهره های مطرح انقلاب نارنجی سال 2004 میلادی در این کشور به شمار می آید از هوادارانش خواست تا در انتخابات پارلمانی سال آینده به حزب متبوع وی رای دهند.

در بررسی سالانه یک سازمان غیردولتی به نام “آزادی جهان” که گزارش خود را سیزدهم ژانویه منتشر کرد، جایگاه اکراین از فهرست کشورهای آزاد به فهرست کشورهای تقریبا آزاد تنزل یافته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.