خبر فوری
This content is not available in your region

عصبانیت تشکیلات خودگردان فلسطینی از تلویزیون الجزیره

عصبانیت تشکیلات خودگردان فلسطینی از تلویزیون الجزیره
اندازه متن Aa Aa

دولت خودگردان فلسطینی به عملکرد شبکه خبری الجزیره در قطر به دلیل انتشار اخبار غیر واقعی و دروغ اعتراض کرد.

شبکه الجزیره در یکی از برنامه های خود که یکشنبه شب پخش شد، مدارکی را افشا کرد که نشان می داد دولت خودگردان در ازای صلح با اسراییل، به این کشور اجازه می دهد در بیت المقدس شرقی که در حال حاضر تحت اشغال اسراییل است شهرک سازی کند.

مدارک منتشر شده شامل 1600 صفحه مشروح مذاکرات است که از سال 1999 آغاز شده اند. مذاکرات ثبت شده در سال 2008 نشان می دهد که مقامات فلسطینی آماده واگذاری سرزمین های اشغالی به اسراییل هستند.

یکی از مذاکره کنندگان دولت خودگردان در واکنش به انتشار این مدارک،امیر قطر شیخ حامد بن خلیفه، را به نشان دادن چراغ سبز به شبکه خبری الجزیره متهم کرد و گفت این یک تصمیم در سطح بالای سیاسی و به نفع گروههای مخالف دولت خودگردان است.

صدها هوادار تشکیلات خودگردان فلسطینی، روز دوشنبه در اعتراض به عملکرد تلویزیون الجزیره با تجمع در مقابل دفتر این شبکه در رام الله اقدام به شعار نویسی بر روی دیوار ساختمان کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.