خبر فوری
This content is not available in your region

روسیه: آرامش روزمره پس از انفجار فرودگاه و تشدید تدابیر امنیتی

نظرها
روسیه: آرامش روزمره پس از انفجار فرودگاه و تشدید تدابیر امنیتی
اندازه متن Aa Aa

شامگاه دوشنبه عملیات امدادرسانی و پیشتیبانی آسیب دیدگان انفجار انتحاری در فرودگاه “دومودیه دووا” در مسکو ادامه داشت. بستگان قربانیان روز سه شنبه با دسته‌های گل برای یادبود قربانیان در محل انفجار در فرودگاه حاضر شدند.
 
افکار عمومی روسیه نیز به شکل‌های گوناگون به این حادثه واکنش نشان می‌دهند. یکی از مسافران فرودگاه دومودیه دووا دربارۀ وضعیت روزمره پس از انفجار در می گوید: «ما این حادثه را فراموش نمی‌کنیم، اما در عین حال ترسی هم نداریم.»
 
مسافر دیگری نیز می‌گوید: «دربارۀ این حادثه نباید اغراق کرد و پرواز‌ها ادامه می یابند. تدابیر امنیتی نیز افزایش یافته‌اند. امیدوارم وضع از این بهتر شود.»
 
مسافر دیگری نیز می‌گوید: «چرا باید بمب گذاران به فرودگاه راه پیدا کنند؟ شاید برای ورود به فرودگاه به مسئولان آن رشوه داده باشند.»
 
به گزارش خبرگزاری “اینترفکس” دیمیتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در نشستی با نمایندگان سازمان امنیت فدرال روسیه، خواهان مبارزۀ شدیدتری با تروریسم شده است.
 
به گزارش خبرگزاری آلمان روز سه شنبه سازمان کنفرانس اسلامی نیز این انفجار انتحاری را در فرودگاه دومودیه دووا محکوم کرده است.
 
در این انفجار انتحاری ۳۵ تن کشته و نزدیک ۱۸۰ نفر نیز زخمی شدند. گمان می‌رود اسلام گرایان قفقاز شمالی عامل این انفجار بوده باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.