خبر فوری
This content is not available in your region

در مصر تانک ها به خیابان ها آمدند

نظرها
در مصر تانک ها به خیابان ها آمدند
اندازه متن Aa Aa

اعتراض مردم مصر کماکان در چندین شهر بزرگ این کشور ادامه دارد.

محمد البرادعی، رییس سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی و برنده جایزه صلح نوبل نیز در تظاهرات روز جمعه شرکت کرده بود. وی یکی از سرشناس ترین چهره های مخالف رژیم حسنی مبارک است و پیش تر از او خواسته بود از مقامش کناره گیری کند.

اگرچه در شهر اسکندریه برخی واحدهای پلیس از شلیک به سوی مردم خودداری می کنند، اما برخورد پلیس با معترضان در قاهره پایتخت مصر خشن است.

جمعه شب همچنین معترضان ساختمان اصلی حزب دموکرات ملی، گروه حاکم را در منطقه مرکزی قاهره به آتش کشیدند. دولت مصر در قاهره حکومت نظامی وضع کرده است با این وجود از ابتدای شب صدای تیراندازی در شهر شنیده می شود.

در شهر سوئز نیز مردم دست کم دو مرکز پلیس را اشغال کرده اند. در این شهر همچنین نیروهای امنیتی با تانک در حال سرکوب مردم هستند. خبرگزاری ها از سوئز گزارش داده اند دهها تن از معترضان با بالا رفتن از تانک ها سعی می کنند سربازان را تشویق کنند که به مردم بپیوندند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.